KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15759453
*
nr 1575 9453
Yo Johansson
(1897-1963), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, Bildmått: 60x101 cm, yttermått inklusive ram: 72x112 cm
Kondition: dukskada, samt en lagning
Yo Johansson (John Charles Johansson), svensk målare född 1897, död 1963 .
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2023
kl 18:05:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 21:45:57
1
100 kr
29/10 23:08:27
2
150 kr
29/10 23:12:33
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Yo Johansson
Yo Johansson (John Charles Johansson), svensk målare född 1897, död 1963 .
Läs mer om Yo Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge hamn marin motiv med vatten olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär sverige vatten yo johansson
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Yo Johansson
Kondition: dukskada, samt en lagning
Yo Johansson (John Charles Johansson), svensk målare född 1897, död 1963 .
Läs mer om Yo Johansson
nr 1575 9453
Yo Johansson
(1897-1963), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, Bildmått: 60x101 cm, yttermått inklusive ram: 72x112 cm
Kondition: dukskada, samt en lagning
Yo Johansson (John Charles Johansson), svensk målare född 1897, död 1963 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 21:45:57 | 1 | 100 kr |
29/10 23:08:27 | 2 | 150 kr |
29/10 23:12:33 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Yo Johansson
Yo Johansson (John Charles Johansson), svensk mÃ¥lare född 1897, död 1963 .Läs mer om Yo Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge hamn marin motiv med vatten olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär sverige vatten yo johansson
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37